Программа курсаНавчання очно (м.Київ, вул.Дегтярівська,8А) або он-лайн
Програма SolidWorks (СолидВоркс) є програмою автоматизованого параметричного проектування, що володіє повним набором функціональних засобів створення моделей твердих тіл. Програма з'явилася в 1993 році та склала конкуренцію таким продуктам як AutoCAD та Autodesk Mechanical Desktop.
Курс SolidWorks орієнтований на інженерів, що працюють у галузі машинобудування, а також студентів та всіх, кому необхідне у своїй діяльності твердотільне параметричне моделювання: створення моделей твердих тіл у середовищі SolidWorks, конструювання механічних деталей, створення складних збірок на ПК.
Автор та викладач курсу "Система автоматизації в SolidWorks"
Грицай Іхтіандр Олексійович, Сертифікований інструктор компанії Autodesk . Викладач компьютерних курсів, по проектуванню, програм по тривимірной графіки та моделюванню (3D Maх , ArchiCAD, Revit, Rhino, Matrix 3D, SolidWorks) , анимаціоних програм, курсів Школи відеомонтажу, курсів по розкрутки та оптимізації сайтів SEO, інтернет-маркетингу SMM - менеджер. Іхтіандр Олексійович - сертифіцирований тренер компанії Autodesk та має Сертифікати по Autodesk: Autodesk 3D Max, Autodesk Revit MEP та Autodesk Revit Architecture. Працює в Навчальном центрі "Успіх" більше 24 років.
Програма курсу "Система автоматизації в SolidWorks" (СолидВоркс)
Тема №1. Введення. Настроювання інтерфейсу SolidWorks. Робота з ескізами
Особливості SolidWorks. Твердотельне моделювання. Параметрічність. Інтерфейс SolidWorks Базові налаштування. Площина ескіз. Інструменти створення ескізу. Правила створення ескізу. Особливості проставляння розмірів ескізу. Поняття цілком певного ескізу. Поняття відносин елементів ескізу, їх додавання та видалення. Інструменти та об'єкти ескізу. Дзеркальні відображення елементів ескізу. Масиви. Відображення помилок, коди кольорів ескізу. Довідкова геометрія ескіз.
Тема №2. Інструменти створення тіл у курсі SolidWorks
Підготовка ескізів до створення твердих тіл. Боби, вирізи, елементи. Особливості роботи із масивами деталей. Особливості створення дзеркальних деталей. Створення отворів під кріплення, вирізів, фасок та заокруглень.
Тема №3. Створення відлитих та виточених деталей. Інструменти створення поверхонь у курсі SolidWorks
Створення деталі отриманої витяжкою. Вибір потрібної площини. Граничні умови при витяжці елементів. Створення виточених деталей. Створення бібліотечних елементів та їх вставлення у файли деталей. Методи створення поверхонь. Використання поверхонь для створення та редагування деталей. Дерево конструювання Feature Manager. Смуга відкату та переупорядкування. Погашені елементи.
Тема №4. Створення креслень деталей у курсі SolidWorks
Створення документів креслень. Двоспрямована асоціативність. Створення основного напису креслення. Вставка стандартних та проекційних видів. Завдання масштабу листа, масштаби видів на кресленні. Додавання нових аркушів до креслень. Створення формату користувача аркуша. Створення розрізів. Робота з розмірами, штрихуванням. Автоматичне та ручне проставлення розмірів та приміток на кресленнях. Проставлення допусків. Робота із таблицями, блоками, шарами. Виведення на друк.
Тема №5. Проектування деталей з листового металу в SolidWorks
Методи конструювання деталей із листового металу. Використання інструментів для створення деталей. Створення базової кромки, згини, розриви. Інструменти редагування деталей із листового металу. Застосування спеціальних інструментів форми. Одержання заготовок. Створення таблиці розмірів. Параметри листового металу. Імпорт/експорт деталей до інших пакетів моделювання. Створення штампованих деталей. Листове штампування.
Тема №6. Елементи додаткових типів у Soldworks Написи
Створення елемента по траєкторії. Створення спіралей. Створення пружин. Створення різьблення. Куполи. Тривимірні ескізи. Деформування граней. Створення заокруглень із змінним радіусом. Створення написів як елемент деталей. Перетворення тексту на ескіз на елемент. Текстові елементи на криволінійних поверхнях. Створення видавленого тексту на криволінійних поверхнях. Створення опуклого тексту на криволінійних поверхнях.
Тема №7. Створення складних деталей
Створення машинобудівних деталей Багатотільні деталі. Створення порожнин та сердечників. Додавання зварних швів деталей. Створення оболонок та ребер жорсткості. Інші методи одержання тіл: створення тіла за перерізами, витяжка профілю по траєкторії.
Тема №8. Робота з тривимірними зборками в SolidWorks
Вставка та додавання компонентів. Умови сполучення, вирівнювання компонентів. Переміщення та обертання компонентів. Варіанти відображення компонентів. Моделювання знизу-вгору та зверху-вниз. Способи створення сполучення. Стандартні сполучення. Рухливі та нерухомі вузли у збірках. Інструменти копіювання елементів збирання. Масиви / Дзеркальне відображення компонентів у збиранні.
Тема №9. Редагування збірок
Заміна деталей та вузлів у збірках. Визначення зовнішніх посилань. Створення підбірок. Аналіз конфліктів між компонентами. Створення рознесеного виду збирання. Режими редагування компонентів у збиранні. Перевірка інтерференції. Вид з рознесеними частинами. Вставка видів збирання на лист. Створення розрізів. Можливості компонування креслення.
Тема №10 Створення та оформлення конструкторських специфікацій у SolidWorks
Створення специфікацій. Шаблони специфікацій. Робота з модулем генерації звітів SWR-спеціфікація. Специфікація з урахуванням таблиці. Створення специфікацій, що містять лише деталі. Створення специфікацій на основі деталей чи складання. Розрахункові та іменовані специфікації. Поділ та об'єднання специфікацій. Специфікація у файлі Excel. Експорт специфікацій.
Тема №11. Розв'язання задач механіки
Розрахунок масових характеристик деталі в Solidworks. Завдання густини матеріалу, використання табличних матеріалів з їх характеристиками. Перевірка коректності елемента та статистика елементів. Завдання навантажень. Розрахунок моделі. Аналіз результатів розрахунку. Налаштування параметрів відображення результатів. Вивчення статичного розрахунку. Вивчення розрахунку власні частоти. Вивчення розрахунку поздовжній вигин. Малі та великі переміщення. Нерівномірне навантаження. Аналіз власних частот. Тепловий та термопружний аналізи. Тест падіння конструкції. Перевірка виробу на втому. Оптимізація конструкції. Перегляд результатів. Імпортування/експортування геометрії та результатів.
Тема №12. Модулі PhotoWorks та Animator
Призначення пакета та його можливості. Налаштування матеріалу та сцени. Робота з джерелами світла, їхнє налаштування. Налаштування реалістичного освітлення. Параметри зображення. Установки користувача. Змінити колір фону. Присвоєння текстури чи матеріалу деталям. Редагування текстури. Візуалізація, створення зображення презентаційної якості у SolidWorks. Друк зображення у файл. Можливості анімації. Використання фізичного моделювання. Створення анімації.
Попередня підготовка: користувач ПК
Мета курсу SolidWorks - вивчити основні поняття, інструменти та алгоритми роботи системи автоматизованого проектування нового покоління SolidWorks, яка є потужним засобом створення тривимірних моделей деталей та складання, з подальшою побудовою креслень, параметрично пов'язаних з моделями та іншими кресленнями проекту. Курс дозволить слухачам отримати навички роботи у програмі, навчиться використовувати її основні можливості. У процесі вивчення програми Ви вивчите технологію конструювання, проектування у програмах останнього покоління САПР, оціните революційність технології конструювання виробів від тривимірних моделей деталей та збірок із подальшим, практично автоматичним, отриманням паперової документації. При цьому всі моделі та всі креслення вироби мають двонаправлену асоціативність, тобто. будь-яка зміна, внесена в модель, призведе до перебудови всіх видів на кресленнях, а будь-яка зміна, внесена до креслення, призведе до перебудови моделі. Ви гідно оціните простоту програми, її інтуїтивний інтерфейс. Також навчитеся оптимізувати процеси нагрівання та охолодження середовища, змішування різних рідин та газів або упорскування струменя рідини. Більш грамотно керувати холодильними машинами, кондиціонерами, нагрівачами чи системою вентиляції. Спираючись на результати можна зробити виріб більш міцним, легким, витонченим, а значить економічно вигідним та практичнішим. Ви зможете поєднувати в собі конструктора та дизайнера, таким чином підвищите свою вартість та зможете продуктивніше працювати. Працюючи в одній програмі, ви створюєте виріб, оцінюєте та затверджуєте його зовнішній вигляд та технологічність виготовлення, а значить, ви заощаджуєте час та покращуєте якість роботи.
Після закінчення ви будете вміти грамотно створювати ескізи для подальшого видавлювання чи вирізування; створювати тривимірні деталі та складання, максимально використовуючи можливості інструментарію та оснащення SolidWorks; створювати в автоматичному режимі креслення деталей та складання, з простановкою розмірів та нанесенням написів на плоских та криволінійних поверхнях деталей; перевіряти складання та редагувати саму складання та її компоненти; створювати тривимірні візуалізації створених моделей; створювати конструкції з листового металу; найефективніше проектувати вироби; користуватись інструментами програми; імпортувати/експортувати геометрію деталей; використовувати спеціальні інструменти формування; одержувати розгортки та заготівлі деталей; проводити тепловий розрахунок; найбільш якісно проектувати вироби; оптимізувати конструкцію за заданими параметрами; розраховувати власні частоти деталей; моделювати ефект падіння конструкції; проводити втомний розрахунок; проводити розрахунок силового впливу середовища; розрахунок впливу твердого тіла на текуче середовище; вирішувати завдання сполученого теплообміну; визначати ефективність нагрівання чи охолодження текучого середовища; створювати реалістичне зображення моделей; імпортувати/експортувати геометрію та зображення деталей; використовувати власні матеріали; освітлювати інтер'єри; налаштовувати сцени та освітлення; створювати анімацію на основі рендерингу.
Отзыв о курсе SolidWorks представителей компании J. Poulsen Shipping:
Мы, нижеподписавшиеся, проходили курс обучения "Cистема автоматизации проектных работ SolidWorks" по индивидуальному графику. Выражаем огромную благодарность нашему преподавателю Грицаю Ихтиандру Алексеевичу, а также сотрудникам Учебного центра «Успех» за профессиональную работу, высокий уровень подготовки, хорошо продуманную программу и, конечно, же за отличные полученные знания.
Будем рекомендовать Ваш центр своим друзьям и коллегам.
Представители компании J. Poulsen Shipping:
Олег Каташинский
Николай Цвик
Вот так у нас проходят выпуски групп:
Тема №1. Введение. Настройка интерфейса SolidWorks. Работа с эскизами. Особенности SolidWorks. Твердотельное моделирование. Параметричность. Интерфейс SolidWorks. Базовые настройки. Плоскость эскиза. Инструменты создания эскиза. Правила создания эскиза. Особенности простановки размеров эскиза. Понятие полностью определенного эскиза. Понятие отношений элементов эскиза, их добавление и удаление. Инструменты и объекты эскиза. Зеркальные отражения элементов эскиза. Массивы. Отображение ошибок, цветовые коды эскиза. Справочная геометрия эскиза.
Тема №2. Инструменты создания тел в курсе SolidWorks. Подготовка эскизов для создания твердых тел. Бобышки, вырезы, элементы. Особенности работы с массивами деталей. Особенности создания зеркальных деталей. Создание отверстий под крепёж, вырезов, фасок и скруглений.
Тема №3. Создание отлитых и выточенных деталей. Инструменты создания поверхностей в курсе SolidWorks. Создание детали, полученной вытяжкой. Выбор подходящей плоскости. Граничные условия при вытяжке элементов. Создание выточенных деталей. Создание библиотечных элементов и их вставка в файлы деталей. Способы создания поверхностей. Использование поверхностей для создания и редактирования деталей. Дерево конструирования Feature Manager. Полоса отката и переупорядочение. Погашенные элементы.
Тема №4. Создание чертежей деталей в курсе SolidWorks. Создание документов чертежей. Двунаправленная ассоциативность. Создание основной надписи чертежа. Вставка стандартных и проекционных видов. Задание масштаба листа, масштабов видов на чертеже. Добавление новых листов к чертежам. Создание пользовательского формата листа. Создание разрезов. Работа с размерами, штриховками. Автоматическая и ручная простановка размеров и примечаний на чертежах. Простановка допусков. Работа с таблицами, блоками, слоями. Вывод на печать.
Тема №5. Проектирование деталей из листового металла в SolidWorks. Методы конструирования деталей из листового металла. Использование инструментов для создания деталей. Создание базовой кромки, сгибы, разрывы. Инструменты редактирования деталей из листового металла. Применение специальных инструментов формы. Получение заготовок. Создание таблицы размеров. Параметры для листового металла. Импорт/экспорт деталей в другие пакеты моделирования. Создание штампованных деталей. Листовая штамповка.
Тема №6. Элементы дополнительных типов в Soldworks Надписи. Создание элемента по траектории. Создание спиралей. Создание пружин. Создание резьб. Купола. Трехмерные эскизы. Деформирование граней. Создание скруглений с переменным радиусом. Создание надписей как элемента деталей. Превращение текста на эскизе в элемент. Текстовые элементы на криволинейных поверхностях. Создание выдавленного текста на криволинейных поверхностях. Создание выпуклого текста на криволинейных поверхностях.
Тема №7. Создание сложных деталей. Создание машиностроительных деталей. Многотельные детали. Создание полостей и сердечников. Добавление сварных швов деталей. Создание оболочек и ребер жесткости. Другие методы получения тел: создание тела по сечениям, вытяжка профиля по траектории.
Тема №8. Работа с трехмерными сборками в SolidWorks. Вставка и добавление компонентов. Условия сопряжения, выравнивание компонентов. Перемещения и вращения компонентов. Варианты отображения компонентов. Моделирование снизу-вверх и сверху-вниз. Способы создания сопряжений. Стандартные сопряжения. Подвижные и неподвижные узлы в сборках. Инструменты копирования элементов сборки. Массивы / Зеркальное отображение компонентов в сборке.
Тема №9. Редактирование сборок. Замена деталей и узлов в сборках. Определение внешних ссылок. Создание подсборок. Анализ конфликтов между компонентами. Создание разнесенного вида сборки. Режимы редактирования компонентов в сборке. Проверка интерференции. Вид с разнесенными частями. Вставка видов сборки на лист. Создание разрезов. Возможности компоновки чертежа.
Тема №10. Создание и оформление конструкторских спецификаций в SolidWorks. Создание спецификаций. Шаблоны спецификаций. Работа с модулем генерации отчетов SWR-Спецификация. Спецификация на основе таблицы. Создание спецификаций, содержащих только детали. Создание спецификаций на основе деталей или сборок. Расчетные и именованные спецификации. Разделение и объединение спецификаций. Спецификация в файле Excel. Экспорт спецификаций.
Тема №11. Решение задач механики.Расчет массовых характеристик детали в Solidworks. Задание плотности материала, использование табличных материалов с их характеристиками. Проверка корректности элемента и статистика элементов. Задание нагрузок. Расчет модели. Анализ результатов расчета. Настройка параметров отображения результатов. Изучение статического расчета. Изучение расчета на собственные частоты. Изучение расчета на продольный изгиб. Малые и большие перемещения. Неравномерная нагрузка. Анализ собственных частот. Тепловой и термоупругий анализы. Тест на падение конструкции. Проверка изделия на усталость. Оптимизация конструкции. Просмотр результатов. Импортирование/экспортирование геометрии и результатов.
Тема №12. Модули PhotoWorks и Animator. Назначение пакета и его возможности. Настройки материала и сцены. Работа с источниками света, их настройка. Настройка реалистического освещения. Параметры изображения. Настройки пользователя. Изменение цвета фона. Присвоение текстуры либо материала деталям. Редактирование текстур. Визуализация, создание изображения презентационного качества в SolidWorks. Печать картинки в файл. Возможности анимации. Использование физического моделирования. Создание анимации.