Программа курсаНавчання очно (м.Лукьянівська, вул.Дегтярівська,8а) або ОН-Лайн (Skype)!
Програма «Архітектурне проектування в ArchiCAD» доступна для Автоматизоване проектування конструкційних систем, обладнання тощо для виготовлення порцелянових планів, фрез, фасадів, будівель, фрагменти і т.п. Вона популярна своєю легкістю в навчанні. Функціонал ArchiCAD (Архикад) дозволяє редагувати і редагувати елементи будь-якої форми складності в будь-яких варіантах відображення У програмі високоінформативної інформації Archicad може зробити те ж саме характеристика та характеристика автоматичного механізму.
На курсі центру «Успіх» архітектурне проектування в ArchiCAD та візуалізація в Artlantis слухатель вивчає особливості інтерфейсу, знайомиться з інструментами 2D і 3D планування. У курсі ArchiСad є багато практичних основ, різноманітні можливості виконання чертежей: плани, розвертки, розрізи, аксонометрія і перспектива.
Автор та викладач курсу "Архітектурне проектування в ArchiCAD" (Архікад для інтерьєру) Грицай Іхтіандр Олексійович: ведучий викладач компьютерних курсів, по проектуванню, програм по тривимірной графіки та моделюванню (3D Maх , ArchiCAD, Revit, Rhino, Matrix 3D, SolidWorks) , анимаціоних програм, DIALux, курсів Школи відеомонтажу, курсів по розкрутки та оптимізації сайтів SEO, інтернет-маркетингу SMM - менеджер. Автор та викдадач курсу "Проектування в PRO100" Іхтіандр Олексійович - сертифіцирований тренер компанії Autodesk та має Сертифікати по Autodesk: Autodesk 3D Max, Autodesk Revit MEP та Autodesk Revit Architecture. Працює в Навчальному центрі "Успіх" більше 24 років.
Програма курсу "Проектування в ArchiCAD" (Архікад для дизайнерів інтерьєру)
Тема №1. Введення в курс ArchiCAD. Попередні налаштування
Можливості та особливості комп'ютерного проектування. Призначення ArchiCAD. Його порівняння коїться з іншими архітектурними програмами. Особливості інтерфейсу ArchiCAD. Плаваючі панелі, призначення. Відкриття нового файлу у вихідному середовищі. Параметри та встановлення робочого середовища. Робота
з шаблонами проектів та робочими профілями. Налаштування інтерфейсу користувача, створення власного профілю. Установка параметрів конструкторської та крокової сіток. Похила сітка. Збереження файлів. Знайомство
з можливостями програми з прикладу демонстраційного файла. Керування зображенням у різних вікнах проекту. Практична вправа – індивідуальне налаштування та збереження інтерфейсу користувача.
Тема №2. Особливості роботи з кресленням у курсі ArchiCAD
Відкривання файлів. З якими файлами працює ArchiCAD? Особливості вибору об'єктів креслення, об'єктні прив'язки, різноманітні форми курсору. Особливості роботи із зображенням на екрані, масштаб креслення, зумування та панорамування. Паралельні та перспективні 3d-проекції. Навігація за проектом. Робота з навігаційною панеллю. Масштаб плану, використання сітки, електронні рейсшини, різні форми курсору, об'єктні прив'язки, побудови напрямних. Способи вибору об'єктів, інструмент "покажчик", робота з координатами.
Практична вправа – побудова найпростішого плану прив'язки.
Тема №3. Вивчення в курсі ArchiCAD інструментів 2D-креслення
Типи ліній, прийоми побудови та редагування. Трансформування ліній конструктивні елементи. Особливості роботи з кольором та товщиною ліній. Можливості використання шарів. Напрямні. Тяжіння елементів. Графічний та числовий введення даних. Побудова ліній, поліліній, кіл, дуг, еліпсів та сплайнів. Використання інструментів 2D-креслення для розмітки у курсі ArchiCAD.
Практична вправа – креслення заданих сплайнів, створення умовних позначень елементів плану.
Тема №4. Інструменти побудови стін в ArchiCAD
Концепція "базова лінія стіни". Способи побудови стін в курсі ArchiCAD, їх поєднання. Інструмент редагування контурів на прикладі редагування стін. Методи абсолютного та відносного креслення. Редагування нестандартних перерізів елементів.Практична вправа – побудова стін за заданими розмірами.
Тема №5. Побудова плану поверху в курсі ArchiCAD
Редагування стін у курсі ArchiCAD.Створення багатошарових конструкцій, структурна сітка. Створення цокольного поверху.
Практична вправа – побудова цокольного поверху котеджу.
Тема №6. Вивчення інструментів побудови колон та перекриттів в ArchiCAD
Способи побудови колон та перекриттів. Інструмент редагування контурів на прикладі редагування контурів перекриттів. Особливості побудови та редагування перекриттів у курсі ArchiCAD, створення отворів у перекриттях. Створення перекриттів складних форм, інструмент Magic wand (чарівна паличка). Штрихування поверхні перекриття, створення користувальницької штрихування. Побудова та редагування колон. Методи тиражування.
Практична вправа – додавання до проектів котеджу та квартир колон та перекриттів.
Тема N7. Балки в курсі ArchiCAD (Архікад)
Геометричні варіанти балок. Поєднання балок. Перетин з іншими елементами. Створення отворів у балках. Особливості побудови профільних балок у курсі ArchiCAD, базова лінія балки.
Практична вправа - створення альтанки, столика та лави.
Тема №8. Вставка вікон та дверей в курсі ArchiCAD
Особливості вставки вікон. Особливості вставки дверей. Способи побудови. Параметри отворів. Атрибути подання на плані поверху та в розрізі. Команди редагування та тиражування.
Практична вправа – вставка у плани котеджів та квартир вікон та дверей.
Тема №9. Бібліотека в курсі ArchiCAD. Робота з об'єктами програми
Особливості вставки об'єктів бібліотеки у курсі архітектурного проектування. Параметри об'єктів. Редагування об'єктів. Створення власних бібліотечних елементів. Робота з програмою Profiler. Тіла видавлювання та обертання. Збереження архівного файлу.
Практична вправа – розробка інтер'єру котеджу.
Тема №10. Робота з поверхами в ArchiCAD
Створення, видалення та копіювання поверхів в курсі навчання програми ArchiCAD. Поверховий фон. Копіювання та перенесення елементів з поверху на поверх. Вікно встановлення поверхів, створення поверхів, розрахунок рівнів на прикладі котеджу. Інструмент "фоновий поверх".
Практична вправа - створення та обстановка поверхів котеджу.
Тема №11. Вивчення в ArchiCAD сходів
Створення та редагування сходів у програмі ArchiCAD. Особливості забезпечення зображення сходів різних поверхах: верхніх, нижніх, проміжних. Особливості збереження та відкриття сходів. Параметри сходів, типи сходів, створення сходів за допомогою Stair Maker. Створення нестандартних сходів за заданим контуром. Налаштування та встановлення складних складових сходів. Створення та редагування 2-го поверху котеджу.
Практична вправа – створення сходів переходу між поверхами котеджу.
Тема №12. 3d сітки в курсі ArchiCAD
Можливість використання інструменту 3d сітки для створення ландшафту, складних дахів, планування земляних робіт. Можливість використання даних топографічної зйомки. Розширення "дах із 3D-сітки (Mesh to roof)". Побудова фундаментів у різний спосіб. Завантаження растрового зображення (геопідоснови) у проект.
Практична вправа – моделювання ландшафту та складного майданчика під котедж. Створення підвалу котеджу та басейну.
Тема №13. Розрізи та фасади в курсі ArchiCAD
Інструмент побудови розрізів та фасадів, зв'язок з основним проектом. Особливості використання фасадів/розрізів у проектах: модель, креслення, оновлення креслення. Розрізи/фасади із тінями. 3d розрізи. Способи оформлення розрізів та фасадів, використання векторної штрихування та градієнтної заливки. 3D – розрізи, особливості їх побудови.
Практична вправа – створення розрізів проектів, фасадів будівель та їх оформлення.
Тема №14. Проставлення розмірів та їх редагування в курсі ArchiCAD
Проставляє розміри на планах, розрізах, фасадах. Розмірні ланцюжки, кутові розміри, позначки рівнів. Автоматичне проставляння розмірів. Введення текстової інформації у креслення, заголовки, виносні написи. Висотні позначки.
Практична вправа - проставлення розмірів на навчальних планах.
Тема №15. Штрихування елементів у програмі ArchiCAD
Зразки штрихування, обрамлення штрихування. Деформовані та градієнтні штрихування.
Практична вправа – штрихування приміщень та проставляння площ.
Тема №16. Використання шарів в Архікаді
Шари, їхні параметри. Комбінації шарів. Операції із шарами.
Практична вправа – розподіл елементів проекту на шари.
Тема №17. Інструменти, що підвищують можливість деталізації проектів у курсі ArchiCAD
Оформлення планів поверхів із застосуванням інструменту "Зони". 3D зони. Експлікація приміщень. Інструмент Drawing (Креслення). Інструмент "Деталь". Розгортки стін.
Тема №18. Складні 3D-зображення в курсі ArchiCAD. Робота з текстурами. Ретушувальник Light Works
Можливості створення 2d та 3d бібліотечних об'єктів. Логічні операції з 3d об'єктів. Розміри вікон 3d зображень та фотозображень. Включення візуалізації штрихування, текстури, тіні. Налаштування інструменту "Сонце". Відмінність налаштувань текстур із застосуванням внутрішнього механізму та ретушувальника Light Works. Створення нових текстур, завантаження додаткових текстур. Вирівнювання текстур поверхнею. Параметри 3d-зображення, фільтри виведення об'єктів у 3d вікні. Параметри зображення. Виведення фотозображення, збереження у вигляді слайда.
Практична вправа – побудова фотозображення за заданими параметрами.
Тема N19. Робота з інтер'єром в курсі ArchiCAD, освітлення
Менеджер розширень, майстер інтер'єру. Можливості дизайнерської роботи з інтер'єром (подіуми, стелі підвісні, елементи декору, портали). Створення реалістичного освітлення, джерела світла, ефекти візуалізації у Light Works. Практична вправа – внутрішнє та зовнішнє освітлення котеджу.
Тема №20. Робота з камерами в курсі ArchiCAD
Перспективні проекції та зйомка. Розміщення камер. Налаштування заднього та переднього планів фотозображення. Управління рухом камери. Створення віртуальних та панорамних сцен. Встановлений набір паралельних проекцій. Серія перспектив по траєкторії. Створення VR-сцен та VR-об'єктів.
Практична вправа – створення презентаційного відеоролика, що візуалізує інтер'єр.
Тема №21. Висновок на друк в курсі ArchiCAD
Можливості виведення на друк, команди виведення на друк. Вбудоване макетування. Створення книги макетів, створення макету шаблону, зв'язок макета з основним проектом. Можливості документування. Друк документації за допомогою принтера та плоттера.
Практична вправа – створення макетної книги та друк проектів.
Тема №22. Складання кошторисів в ArchiCAD. Обмін даними з іншими програмами
Призначення властивостей елементів проекту. Кошториси проектів. Спеціальні можливості для виконання розрахунків. Взаємодія з іншими програмами, використання транслятора для обміну з AutoCAD та завантаження моделей з 3ds Max. Імпорт та експорт растрових та векторних об'єктів. Обмін даними з Art*lantis Render.
Практична вправа – створення кошторису з витрат матеріалів котеджу. Передача проекту у 3D Studio MAX.
Попередня підготовка: користувач ПК
Ціль курсу ArchiCAD: Опанувати можливості автоматизації процесу розробки проектів будівельних споруд у середовищі архітектурного проектування ArchiCAD
Після закінчення курсу ArchiCAD Ви будете вміти: Працювати у середовищі ArchiCAD
Встановлювати індивідуальні налаштування робочого оточення
Використовувати стандартні бібліотеки ArchiCAD
Проектувати однорівневі та багаторівневі приміщення
Готувати будівельну документацію
Виконувати візуалізацію та створювати презентацію своїх проектів
Роботи наших випускників
Программа курса ArchiCAD
Тема N1. "Введение в курс ArchiCAD. Предварительные настройки" Возможности и особенности компью терного проектирования. Назначение ArchiCAD. Его сравнение с другими архитектурными программами. Особенности интерфейса ArchiCAD. Плавающие панели, их назначение. Открытие нового файла в исходной среде. Параметры и установки рабочей среды. Работа с шаблонами проектов и рабочими профилями. Настройка пользовательского интерфейса, создание собственного профиля. Установка параметров конструкторской и шаговой сеток. Наклонная сетка. Сохранение файлов. Знакомство с возможностями программы на примере демонстрационного файла. Управление изображением в различных окнах проекта.Практическое упражнение – индивидуальная настройка и сохранение пользовательского интерфейса.
Тема N2. "Особенности работы с чертежом в курсе ArchiCAD"
Открытие файлов. С какими файлами работает ArchiCAD? Особенности выбора объектов чертежа, объектные привязки, различные формы курсора. Особенности работы с изображением на экране, масштаб чертежа, зумирование и панорамирование. Параллельные и перспективные 3d-проекции. Навигация по проекту. Работа с панелью навигации. Масштаб плана, использование сетки, электронные рейсшины, различные формы курсора, объектные привязки, построения по направляючим. Способы выбора объектов, инструмент "указатель", работа с координатами.
Практическое упражнение – построение простейшего плана по привязкам.
Тема N3. "Изучение в курсе ArchiCAD инструментов 2D-черчения"
Типы линий, приемы построения и редактирования. Трансформирование линий в конструктивные элементы. Особенности работы с цветом и толщиной линий. Возможности использования слоев. Направляющие. Притяжение элементов. Графический и числовой ввод данных. Построение линий, полилиний, окружностей, дуг, эллипсов и сплайнов. Использование инструментов 2D-черчения для разметки в курсе ArchiCAD.
Практическое упражнение – черчение заданных сплайнов, создание условных обозначений элементов плана.
Тема N4. "Инструменты построения стен в ArchiCAD"
Понятие "базовая линия стены". Способы построения стен в курсе ArchiCAD, их сопряжение. Инструмент редактирования контуров на примере редактирования стен. Методы абсолютного и относительного черчения. Редактирование нестандартных сечений элементов.
Практическое упражнение – построение стен по заданным размерам.
Тема N5. "Построение плана этажа в курсе ArchiCAD"
Редактирование стен в курсе ArchiCAD. Создание многослойных конструкций, структурная сетка. Создание цокольного этажа.
Практическое упражнение – построение цокольного этажа коттеджа.
Тема N6. "Изучение инструментов построения колонн и перекрытий в ArchiCAD"
Способы построения колонн и перекрытий. Инструмент редактирования контуров на примере редактирования контуров перекрытий. Особенности построения и редактирования перекрытий в курсе ArchiCAD, создание отверстий в перекрытиях. Создание перекрытий сложных форм, инструмент "Magic wand (волшебная палочка)". Штриховка поверхности перекрытия, создание пользовательской штриховки. Построение и редактирование колонн. Способы тиражирования.
Практическое упражнение – добавление к проектам коттеджа и квартир колонн и перекрытий.
Тема N7. "Балки в Archi CAD"
Геометрические варианты балок. Сопряжение балок. Пересечение с другими элементами. Создание отверстий в балках. Особенности построения профильных балок в курсе ArchiCAD, базовая линия балки.
Практическое упражнение – создание беседки, столика и скамьи.
Тема N8. "Вставка окон и дверей в курсе ArchiCAD"
Особенности вставки окон. Особенности вставки дверей. Способы построения. Параметры проемов. Атрибуты представления на плане этажа и в разрезе. Команды редактирования и тиражирования.
Практическое упражнение – вставка в планы коттеджей и квартир окон и дверей.
Тема N9. "Библиотека в курсе ArchiCAD. Работа с объектами программы"
Особенности вставки объектов библиотеки в курсе архитектурного проектирования. Параметры объектов. Редактирование объектов. Создание собственных библиотечных элементов. Работа с приложением Profiler. Тела выдавливания и вращения. Сохранение архивного файла.
Практическое упражнение – разработка интерьера коттеджа.
Тема N10. "Работа с этажами в ArchiCAD"
Создание, удаление, копирование этажей в курсе обучения программы ArchiCAD. Фоновый этаж. Копирование и перенос элементов с этажа на этаж. Окно установки этажей, создание этажей, расчет уровней на примере коттеджа. Инструмент "фоновый этаж".
Практическое упражнение – создание и обстановка этажей коттеджа.
Тема N11. "Изучение в ArchiCAD лестниц"
Создание и редактирование лестниц в программе ArchiCAD. Особенности обеспечения изображения лестниц на разных этажах: верхних, нижних, промежуточных. Особенности сохранения и открытия лестниц. Параметры лестниц, типы лестниц, создание лестниц с помощью Stair Maker. Создание нестандартных лестниц по заданному контуру. Настройка и установка сложной составной лестницы. Создание и редактирование 2-го этажа коттеджа.
Практическое упражнение – создание лестниц перехода между этажами коттеджа.
Тема N12. "3d сетки в курсе ArchiCAD"
Возможности использования инструмента 3d сетки для создания ландшафта, сложных крыш, планирования земляных работ. Возможности использования данных топографической съемки. Расширение "крыша из 3D-сетки (Mesh to roof)". Построение фундаментов различными способами. Загрузка растрового изображения (геоподосновы) в проект.
Практическое упражнение – моделирование ландшафта и сложной площадки под коттедж. Создание подвала коттеджа и бассейна.
Тема N13. "Разрезы и фасады в курсе ArchiCAD"
Инструмент построения разрезов и фасадов, связь с основным проектом. Особенности использования фасадов/разрезов в дизайн проектах: модель, чертеж, обновление чертежа. Разрезы/фасады с тенями. 3d-разрезы. Способы оформления разрезов и фасадов, использование векторной штриховки и градиентной заливки. 3D - разрезы, особенности их построения.
Практическое упражнение – создание разрезов проектов, фасадов зданий и их оформление.
Тема N14. "Простановка размеров и их редактирование в курсе ArchiCAD"
Простановка размеров на планах, разрезах, фасадах. Размерные цепочки, угловые размеры, отметки уровней. Автоматическая простановка размеров. Ввод текстовой информации в чертежи, заголовки, выносные надписи. Высотные отметки.
Практическое упражнение – простановка размеров на учебных планах.
Тема N15. "Штриховка элементов в программе ArchiCAD"
Образцы штриховки, обрамление штриховки. Деформированные и градиентные штриховки.
Практическое упражнение – штриховка помещений и простановка площадей.
Тема N16. "Использование слоев в Архикад"
Слои, их параметры. Комбинации слоев. Операции со слоями.
Практическое упражнение – разделение элементов проекта на слои.
Тема N17. "Инструменты, повышающие возможности детализации проектов в курсе ArchiCAD"
Оформление планов этажей с применением инструмента "Зоны". 3D-зоны. Экспликации помещений. Инструмент Drawing (Чертеж). Инструмент "Деталь". Развертки стен.
деталировка чертежей.Практическое упражнение – построение экспликаций помещений и разверток стен.
Тема N18. "Сложные 3D-изображения в курсе ArchiCAD. Работа с текстурами. Ретушировщик Light Works"
Возможности создания 2d и 3d библиотечных объектов. Логические операции с 3d объектами. Размеры окон 3d изображений и фотоизображений. Включение визуализации штриховок, текстур, теней. Настройки инструмента "Солнце". Отличие настроек текстур с применением внутреннего механизма и ретушировщика Light Works. Создание новых текстур, загрузка дополнительных текстур. Выравнивание текстур по поверхности. Параметры 3d изображения, фильтры вывода объектов в 3d окне. Параметры фотоизображения. Вывод фотоизображения, сохранение в форме слайда.
Практическое упражнение – построение фотоизображения по заданным параметрам.
Тема N19 "Работа с интерьером в курсе ArchiCAD, освещение"
Менеджер расширений, мастер интерьера. Возможности дизайнерской работы с интерьером (подиумы, подвесные потолки, элементы декора, порталы). Создание реалистичного освещения, источники света, эффекты визуализации в Light Works.
Практическое упражнение – внутреннее и наружное освещение коттеджа.
Тема N20 "Работа с камерами в курсе ArchiCAD"
Перспективные проекции и съемка. Размещение камер. Настройка заднего и переднего планов фотоизображения. Управление движением камеры. Создание виртуальных и панорамных сцен. Установленный набор параллельных проекций. Серия перспектив вдоль траектории. Создание VR-сцен и VR-объектов.
Практическое упражнение – создание презентационного видеоролика, визуализирующего интерьер.
Тема N21. "Вывод на печать в курсе ArchiCAD"
Возможности вывода на печать, команды вывода на печать. Встроенное макетирование. Создание книги макетов, создание шаблона макета, связь макета с основным проектом. Возможности документирования. Печать документации с помощью принтера и плоттера.
Практическое упражнение – создание макетной книги и печать проектов.
Тема N22. "Составление смет в ArchiCAD. Обмен данными с другими программами "
Назначение свойств элементам проекта. Сметы проектов. Специальные возможности выполнения расчетов. Взаимодействие с другими программами, использование транслятора для обмена с AutoCAD и загрузка моделей из 3ds Max. Импорт и экспорт растровых и векторных объектов. Обмен данными с Art*lantis Render.
Практическое упражнение – создание сметы по расходу материалов коттеджа. Передача проекта в 3D Studio MAX.